Bien numrat, 4 të vdekur dhe 84 raste me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar katër vdekje dhe 84 vdekje nga Covid-19, shkruan lajmi.net.24 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ

 Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.880 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ

 Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.241.949 doza të vaksinës.

ℹ

 Deri më sot 484.300 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ

 Nga 3.823 testime, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ

 Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.

ℹ

 Sot janë shëruar 786 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 151.411.

ℹ

 Në total numri i rasteve aktive është 5.371.

Shpërndaje lajmin në:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Close Menu