Kosovës i kushtojnë me humbje rastet e pastra të lëshuara

Kosova është mposhtur nga Spanja, por ka treguar një nga ndeshjet më të bukura së fundmi.

Spanja arriti të fitonte me me rezultat të pastër 0:2, falë një goli të shënuar nga Fornals në minutën e 32-të të ndeshjes dhe një tjetri të Ferran Torres në minutën e 89-të

Përveç golit, Spanja nuk pati asnjë rast tjetër serioz në portën e Kosovës, shkruan Gazeta Express.

Por, për dallim nga Spanja, Kosova pati disa raste të qindtë për qindta për të barazuar, e madje edhe për ta fituar komplet ndeshjen.

Në minutën e nëntë, Milot Rashica ishte ballë për ballë me portierin, por nuk arriti ta kalonte. Më pas, Elbasan Rashani me një goditje nga distance rrezikoi së tepërmi portën kundërshtare.

Me të filluar pjesa e dytë, Kosova pati një rast ideal, por Milot Rashica dështoi ta kalonte portierin. Të njëjtin rast e kishte Muriqi pak minuta më vonë, por goditi jashtë portës.

Kah fundi i ndeshjes, Kosova rrezikoi sërish seriozisht përmes Zymer Bytyqit, por goditjen e tij e priti Unai Simon.

Pas kësaj, erdhi goli i dytë i Spanjës, që demoralizoi totalisht Kosovën.

Përkundër rasteve, Kosova nuk arriti assesi ta gjente golin e barazimit dhe mposhtet pastër nga Spanja.

“La furia Roca” me këtë fitore merr pozitën e pare në tabelë me 13 pikë, kurse Kosova zbret e 4-ta me 4 pikë, pas fitores së Greqisë ndaj Suedisë.

Shpërndaje lajmin në:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Close Menu