Selimi: Aksioni i sotëm dëshmon se kemi prokurorë e policë profesional

Pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës dhe Prokurorisë në Ministrinë e Bujqësisë, ka reaguar ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi.

Selimi deklaroi se aksioni i sotëm dëshmon se Kosova ka prokurorë profesionalë të cilët po e luftojnë krimin e organizuar.

“Aksioni i sotëm i organeve të rendit në Ministrinë e Bujqësisë dëshmon që Republika e Kosovës ka prokurorë profesionalë dhe të zotë që me seriozitet të lartë po e luftojnë̈ korrupsionin dhe krimin e organizuar. Përkrahje pa fund për guximin dhe përkushtimin për sundim të ligjit. Krenar me Prokurorinë dhe Policinë!”, ka shkruar Selimi.

Shpërndaje lajmin në:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Close Menu